JAK UŠETŘIT ZA TOPENÍ?

Základem je správná rozvaha, co od krbu očekáváme a jak často budeme topit. Při topení jen několikrát za rok budeme vybírat topeniště dle estetického hlediska a budeme požadovat od krbu jen jako záložní zdroj v případě výpadku el. proudu.
Při častějším topení minimálně 2x týdně vybereme topeniště s vysokou účinností a tím dosáhneme minimální spotřeby dřeva při dokonalém využití tepla.
Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Venkovní krby

Venkovní krby se staví z jednoho praktického důvodu: díky venkovním krbům je možné si zpříjemnit venkovní posezení u otevřeného ohně. Venkovní krby navíc slouží k jednoduché úpravě pokrmů. Je možné je využít ke grilování, uzení nebo jako malou pec. Venkovní krby je možné postavit třemi základními způsoby. Je možné mít venkovní krby volně stojící, přenosné nebo stavěné (ty jsou navrženy podle přání zákazníka). Ke stavbě venkovních krbů používáme tyto materiály: šamot, cihly, liapor a litý šamot. Venkovní krby je také možné dělit dle druhu používané energie. Je možné mít venkovní krby na dřevěné uhlí, dřevo nebo propan butan.

Podívejte se na naše realizace.