JAK UŠETŘIT ZA TOPENÍ?

Základem je správná rozvaha, co od krbu očekáváme a jak často budeme topit. Při topení jen několikrát za rok budeme vybírat topeniště dle estetického hlediska a budeme požadovat od krbu jen jako záložní zdroj v případě výpadku el. proudu.
Při častějším topení minimálně 2x týdně vybereme topeniště s vysokou účinností a tím dosáhneme minimální spotřeby dřeva při dokonalém využití tepla.
Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera Logo partnera

Kachlová kamna

V dnešní době, kdy ceny za energie neustále stoupají, stále více zákazníků hledá ideální způsob vytápění bytových jednotek. Ideální pro vytápění je systém kachlových kamen. Kachlová kamna mohou být svou konstrukcí lehká, středně těžká a těžká. Tím se bude lišit doba akumulace, to znamená, že akumulace může být cca 2–20 hodin. Kachlová kamna používají k předávání tepla sálání, to znamená, že teplo neohřívá vzduch, ale až předměty na které teplo dopadne. Sálavé teplo se nejvíce přibližuje teplu od slunce. Toto teplo je nejpříjemnější pro člověka. Sálavé teplo má největší pohodu, v místnosti je skoro stejné teplo u podlahy i u stropu, což u jiných zdrojů tepla bývají velké tepelné rozdíly mezi podlahou a stropem.

U kachlových kamen nedochází k přepalování prachových částic, proto je toto teplo vhodné pro alergiky, astmatiky i pro osoby s respiračními chorobami, nedochází k vysušování vzduchu. Kachlová kamna mají nejlepší využití tepelné energie získané s dřevní hmoty. Doba přikládání je 3–4 x za 24 hodin. U kachláků může být využito vytápění pomocí konvekce (burnet – teplovzdušný výměník) nebo pomocí hypokaustového systému (burnet, cma systém, kms systém od firmy Ortner). Kachlová kamna jsou zdravým a ekonomickým vytápěním.

Podívejte se na naše realizace.